מה כל הרעש סביב שיווק מבוסס תוכן

inbound

כולכם שמעתם את המונח שיווק מבוסס תוכן, או בשמו הנוצץ יותר Inbound Marketing. זה בוודאי הביטוי הכי חם בתחום שגם כך עמוס בביטויים יצירתיים.

אבל מה הוא באמת אומר וחשוב מכך, איך הוא יכול לגרום לעסק שלכם לצמוח?

קווים לדמותו של שיווק מבוסס תוכן

שיווק מבוסס תוכן מבקש למשוך לקוחות פוטנציאליים אל המותג שלכם באופן טבעי וייזום על ידם, על ידי יצירת עניין סביב התכנים שלכם, ובהמשך לכך, גם סביב המומחיות והיכולות שלכם.

הגישה הזאת שונה משיווק מסורתי (שידוע גם כשיווק בדחיפה או Outbound marketing) שבה פונים באופן אקטיבי ללקוחות באמצעות טלמרקטינג ושיטות פרסום מסורתיות.

ההבדל העיקרי נעוץ בשני רבדים. האחד, השיווק המסורתי מתערב בשגרת פעילותו של הלקוח בעוד ששיווק מבוסס תוכן פוגש אותו בנקודה רלוונטית. השני, שהשיווק המסורתי מפרסם הצעה עסקית או תדמית, בעוד שהשיווק התוכני מציע לו מידע וערך.

אז איך גורמים ללקוחות פוטנציאליים לסמוך עליך עוד לפני שניסית להציג להם את המוצר שלך? מספקים להן תוכן מקצועי, מלמד ומהימן.

"התוכן הנכון, במקום הנכון ובתזמן הנכון הופך את השיווק שלכם לרלוונטי ומועיל ללקוח, ולא לשיווק שעומד בדרכו" – Hubspot

4 עקרונות לשיווק מבוסס תוכן                       

מאחורי שיווק תוכני קיימת תורה בעלת מורכבות לא מבוטלת, אבל ארבעה שלבים מסכמים אותם ומספקים בסיס מצוין להתחלה (מבוסס מתודולוגיית התוכן של Hubspot):

  1. רלוונטיות עוד לפני שתתחילו לכתוב את פיסת התוכן הראשונה שלכם, עליכם להתוודע אל פרופיל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. ברגע שזיהיתם את עולמם, והבנתם את הצרכים והשאלות שמנקרות בהם, תוכלו לגרום להם לבוא אליכם.
  2. מצאו דרכים יצירתיות להפוך את הקוראים ללידים, על ידי הצעת ערך ממשית
  3. המירו את הלידים ללקוחות
  4. גייסו את הלקוחות להיות מעורבים יותר על מנת שיהפכו לשגרירים של המותג שלכם

שיווק תוכני בעולם ה-B2B

בשלב הזה אתם בוודאי תוהים האם שיווק תוכני יכול לעבוד בעולם ה-B2B. ובכן, התשובה היא כן. וליתר דיוק – כן, לחלוטין, וזה גם עובד מצוין.

שיווק תוכני מייצר win-win הדדי. זאת הזדמנות למותג שלכם להגיע ללקוחות ולמפיצים ולגעת בהם באופן הדוק, ובה בעת להגדיל את המודעות והביקוש למותג בקרב לקוחות הקצה (גם אם הם לא ירכשו אותו ישירות מכם).

 קראו כיצד Elcam Medical עשתה שימוש בשיווק דיגיטלי כדי להגביר מודעות מותג >

שילוב שיווק תוכני ושיווק שטח

כאן המקום להדגיש ששיווק תוכני אינו תחליף ליצירת יחסים בינאישיים עם הלקוחות ולמתן ערך מוסף שוטף עבורם – במיוחד בתעשיות B2B שבהן מודל ההתקשרות הוא מורכב יותר ומבוסס לרוב על קשרי אמון ויחסים ארוכי טווח.

המטרה היא למצוא את התמהיל התקשורתי לארגון, לסביבה העסקית וללקוחות. על ידי יצירת דיאלוג דיגיטלי ודיאלוג בינאישי ניתן להשיג תהליכי שיווק ומכירה יעילים ומשפיעים.

למשל, קמפיין דיגיטלי רב השפעה יכול לעודד אנשים להגיע אל הביתן שלך בתערוכה, ומשם להמשיך בדיאלוג ישיר ובתהליכי מכירה פרונטליים ודיגיטליים.

האם לפגישות פרונטליות יש משמעות בעולם דיגיטלי? קראו כאן על קו המחשבה שלנו >

 

האם שיווק מבוסס תוכן כאן להישאר?

גם כאן יש לנו "כן" מהדהד.

זה די פשוט- כל עוד לקוחות פוטנציאליים יחפשו ברשת תשובות לאתגרים ולבעיות שמעסיקות אותם, הם יטו להעריך ואפילו לחבב עסקים שיספקו להם תשובות מקצועיות ומהימנות.

המשמעות היא שכדי להישאר רלוונטיים, יש להבין את התנהגות, מגמות וצרכים, ולהציג תוכן איכותי במקומות הנכונים – ברשת.

אז זה כל הרעש סביב שיווק מבוססת תוכן.

רוצים ללמוד איך יוצרים שיווק מבוסס תוכן ומפיקים ממנו תוצאות עסקיות?